RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pół tony kokainy w bananach. Pracownicy sieci supermarketów zaskoczeni

Kokaina regularnie trafia do Europy w skrzynkach z owocami (fot. Pexels)

Pół tony kokainy w skrzynkach z bananami odkryli pracownicy sieci supermarketów Aldi w Niemczech. To największe odkrycie takiego przemytu w Meklemburgii-Pomorzu Przednim.

Kokaina w kartonach z bananami. Przejęto gigantyczną kontrabandę

Już w czwartym kolejnym województwie znaleziono kokainę ukrytą w kartonach z bananami. Tym razem na paczki z narkotykami natrafili pracownicy...

zobacz więcej

Niecodziennego odkrycia dokonali w środę pracownicy centrum logistycznego sieci Aldi w Jarmen i sześciu marketów w Rostoku.

Po zgłoszeniu sprawy niemiecka policja rozszerzyła poszukiwania ewentualnego dalszego przemytu także w innych krajach związkowych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi wspólna grupa dochodzeniowa Krajowego Urzędu Kryminalnego i policji celnej w Hamburgu.

Skrzynki z bananami zawierające paczuszki z kokainą przypuszczalnie trafiły do Niemiec statkiem z Ameryki Łacińskiej. Ze względu na dobro śledztwa rzecznik prokuratury w Rostoku nie chciał powiedzieć, do którego portu trafiła kontrabanda.

Telewizja Deutsche Welle zwraca uwagę, że w ostatnich miesiącach regularnie odkrywano w Niemczech kokainę przemycaną w skrzynkach z owocami i okrętowych kontenerach. W ubiegłym tygodniu w supermarketach w regionie Ren-Men odkryto 87 kg tego narkotyku. W listopadzie ubiegłego roku w Hamburgu przechwycono tonę białego proszku, zaś w 2017 roku w Leverkusen - 120 kg.

W lutym tego roku prokuratura w Landshut w Bawarii wniosła oskarżenie przeciwko ośmiu mężczyznom, którzy w ciągu ośmiu miesięcy mieli przemycić prawie dwie tony kokainy z Ekwadoru do Niemiec.


źródło:
Zobacz więcej