Raport

Epidemia koronawirusa

„Kama” kierowała grupą sutenerów. 13 osób zatrzymanych

CBŚP przeprowadziło zmasowane działania, likwidując pięć agencji towarzyskich działających w centrum Poznania (fot. cbsp.policja.pl)

Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało w Poznaniu pięć agencji towarzyskich. Zatrzymano także 13 osób, które miały czerpać korzyści z cudzego nierządu. O kierowanie grupą podejrzana jest kobieta o pseudonimie „Kama”.

Gang sutenerów z Dolnego Śląska zmuszał kobiety do prostytucji

Prowadzili agencje towarzyskie, handlowali kobietami, nakłaniali, zmuszali przemocą do prostytucji i przewozili do innych miejscowości. CBŚP...

zobacz więcej

O przeprowadzonej w ubiegłym tygodniu likwidacji agencji towarzyskich poinformowała PAP we wtorek kom. Iwona Jurkiewcz z Centralnego Biura Śledczego Policji.

– Ustaliliśmy, że na terenie Poznania działają agencje towarzyskie, prowadzone pod szyldem salonów SPA. Z naszych informacji wynikało, że podejrzani zajmują się sutenerstwem, a z procederu tego uczynili sobie stałe źródło dochodu – powiedziała kom. Jurkiewicz.

Według ustaleń CBŚP i Prokuratury Okręgowej w Poznaniu agencjami zarządzała Ewa D., posługująca się pseudonimem „Kama”. Kobieta miała zatrudniać prostytutki oraz ochroniarzy, którzy pilnowali lokali. Grupa działała w Poznaniu od około dwóch lat i miała zarobić na czerpaniu korzyści z cudzego nierządu blisko milion złotych. Funkcjonariusze ustalili, że w agencjach w tym czasie pracowało około 100 kobiet.

(fot. cbsp.policja.pl)

Rodzinny gang sutenerów rozbity. Zarobił grube miliony

Robert Ch., jego żona Grażyna oraz dwóch krewniaków przez ostatnich siedem lat zarobili aż 10 mln zł kontrolując kilkanaście agencji towarzyskich w...

zobacz więcej

Likwidację agencji towarzyskich przeprowadziło CBŚP z Poznania wspierane przez funkcjonariuszy z Łodzi, Opola, Bydgoszczy, Wrocławia, Gdańska oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

– Funkcjonariusze o tej samej godzinie weszli do obiektów i zamknęli pięć agencji towarzyskich. Działania zostały przeprowadzone w ścisłym centrum Poznania – podała kom. Jurkiewicz.

W Poznaniu zatrzymano 11 osób, kolejne dwie zostały ujęte w Gdańsku i Wrocławiu. Większość podejrzanych to kobiety.

W Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu wszystkim zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty dotyczące czerpania korzyści majątkowych z nierządu innych osób. „Kama” usłyszała zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a pozostałym podejrzanym grozi odpowiedzialność za udział w tej grupie. Dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane.

Kom. Jurkiewicz podkreśla, że śledztwo nadzorowane przez poznańską prokuraturę okręgową jest w początkowej fazie. Funkcjonariusze ustalają m.in. jak werbowane były kobiety, które świadczyły usługi seksualne w agencjach, a także jakiego majątku dorobili się na tym procederze podejrzani.

źródło:

Zobacz więcej