RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polski aktor zagra w filmie Quentina Tarantino. Wcieli się w rolę Romana Polańskiego

Rafał Zawierucha zagra Romana Polańskiego w filmie Quentina Tarantino (fot. arch.PAP/Stach Leszczyński/Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)

Jak podał „The Hollywood Reporter”, polski aktor Rafał Zawierucha zagra Romana Polańskiego w filmie Quentina Tarantino pt. „Once Upon a Time in Hollywood”.

Quentin Tarantino o bandzie Mansona. W jednej z głównych ról Brad Pitt

Quentin Tarantino przygotowuje film, który opowie o dramatycznych wydarzeniach z 1969 r., gdy z rąk bandy Mansona zginęły cztery osoby, w tym...

zobacz więcej

Akcja filmu rozgrywa się w 1969 r. w Hollywood. Jest to historia byłej gwiazdy westernów i seriali Ricka Daltona (w tej roli Leonardo DiCaprio) i jego znajomego kaskadera Cliffa Booth (Brad Pitt). Próbują oni odnaleźć się w Hollywood, które zmieniło się od czasu ich młodości. W filmie pojawią się również Roman Polański oraz jego żona Sharon Tate, którą zagra Margot Robbie. W produkcji wystąpią m.in. Lena Dunham, Maya Hawke, Damian Lewis i Luke Perry.

Według informacji podanych przez „The Hollywood Reporter” premiera filmu planowana jest na 26 lipca 2019 r.

Rafał Zawierucha urodził się w Krakowie w 1986 r. Ukończył Warszawską Akademię Teatralną w 2012 r. Rok po skończeniu studiów dołączył do zespołu Teatru Współczesnego, w którym nadal pracuje. Występował m.in. w „Hamlecie” (reż. M. Englert). Współpracował również z Och-Teatrem i Teatrem IMKA. Swoją pierwszą dużą rolę filmową zagrał w „Księstwie” Andrzeja Barańskiego.

źródło:

Zobacz więcej