Zwycięstwo polskich lekkoatletów. Złoto i rekord świata sztafety

Jakub Krzewina mija linię mety biegu finałowego sztafet (fot.PAP/Adam Warżawa)

Polska sztafeta 4x400 m mężczyzn odniosła w Birmingham niespodziewany sukces, zdobywając nie tylko złoty medal mistrzostw świata, ale wynikiem 3.01,77 ustanowiła halowy rekord globu. Na drugiej pozycji finiszowali Amerykanie - 3.01,97, a na trzeciej Belgowie - 3.02,51.

Kszczot królem 800 metrów! Absolutna dominacja

Adam Kszczot odebrał w sobotę złoty medal halowych mistrzostw świata w Birmingham. Polak okazał się najlepszy w biegu na 800 metrów.

Biało-czerwoni biegli w składzie: Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn), Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław), Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina (obaj WKS Śląsk Wrocław). Drugie miejsce zajęli Amerykanie. Trzecie - Belgowie. Poprzednim najlepszym czasem w historii na 4x400 był wynik 3.02,13 s. Tamten rekord ustanowili Amerykanie w 2014 roku w Ergo Arenie w Sopocie.

Wcześniej srebrny medal w sztafecie 4x400 m z rekordem Polski 3.26,09 wywalczyły Polki: Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice), Patrycja Wyciszkiewicz (OŚ AZS Poznań), Aleksandra Gaworska (AZS AWF Kraków) i Małgorzata Hołub-Kowalik (KL Bałtyk Koszalin). Zwyciężyły Amerykanki - 3.23,85, a trzecie miejsce zajęły Ukrainki - 3.31,32. Zdyskwalifikowane zostały zespoły Jamajki i Wielkiej Brytanii.

Złoto sztafety było czwartym trofeum polskiej reprezentacji w halowych mistrzostwach świata w Birmingham. W sobotę bieg na 800 m wygrał Adam Kszczot, a w niedzielę drugi był Marcin Lewandowski.