Quentin Tarantino o bandzie Mansona. W jednej z głównych ról Brad Pitt

Zdjęcie z dnia ślubu Romana Polańskiego i Sharon Tate (fot. Evening Standard/Getty Images)

Quentin Tarantino przygotowuje film, który opowie o dramatycznych wydarzeniach z 1969 r., gdy z rąk bandy Mansona zginęły cztery osoby, w tym Sharon Tate, ciężarna żona Romana Polańskiego.

Ofiara Polańskiego nie chce kolejnych procesów. „Ma już wszystkiego dość”

Sprawa Romana Polańskiego wraca na wokandę. W rozprawie przed sądem miasta Los Angeles ma wziąć udział Samantha Geimer, na której 40 lat temu...

zobacz więcej

Tarantino („Pulp Fiction”, „Bękarty wojny”, „Django”) pracuje właśnie nad scenariuszem, ma też film wyreżyserować. Na plan ekipa wejdzie w przyszłym roku.

Media spekulują, że kandydatkami do roli Sharon Tate są Australijka Margot Robbie („Wilk z Wall Street”, „Legion zabójców”) i Jennifer Lawrence („Igrzyska śmierci” i „Poradnik pozytywnego myślenia” – Oscar).

W obsadzie mają się też pojawić Brad Pitt oraz Samuel L. Jackson.

Do tragedii doszło w domu Romana Polańskiego w Los Angeles 9 sierpnia 1969 roku. Zginęli wtedy jego ciężarna żona aktorka Sharon Tate, przyjaciel z Polski Wojciech Frykowski, córka potentata kawowego Abigail Folger, hollywoodzki fryzjer Jay Sebring i 17-letni kolega dozorcy.

Mordercami byli ludzie z sekty Charliego Mansona. Przestępca odsiaduje dziewięć wyroków dożywocia w związku z falą zabójstw w lecie 1969 roku. W 1967 r. założył sektę religijną „Rodzina” i stał się jej przywódcą.

źródło:
Zobacz więcej