RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kopacz apeluje do Kaczyńskiego, by stanął na czele rządu. „Trzeba mieć odwagę brania odpowiedzialności”

– Jarosław Kaczyński powinien się nie bać wziąć odpowiedzialność za decyzje, które będzie podejmował. Desygnowano Beatę Szydło na premiera, a z tylnego siedzenia, będą dyspozycje płynęły od jej zwierzchnika – powiedziała w „Dziś wieczorem” w TVP Info Ewa Kopacz i zaapelowała do Jarosława Kaczyńskiego, aby stanął na czele rządu.

„Kopacz najpopularniejszym politykiem Platformy, ale każdy może ubiegac się o przywództwo”

– Platforma zawsze była partią demokratyczną, więc dobrze, że pojawiają się kandydatury – powiedziała Agnieszka Pomaska (PO), komentując deklarację...

zobacz więcej

Kopacz pytana o sytuację jej partii po wyborach przyznała, że teraz musi pokazać, dlaczego PO ma być liderem opozycji. – Aby bronić wartości europejskich – powiedziała i dodała, że jednym z najważniejszych jej celów będzie pilnowanie, aby nie zostało zburzone to, co rząd PO zrobił dobrze. – Boję się, że przyjdą ci co powiedzą, że wszystko co do tej pory jest zrobione „jest be”. „My to wszystko zburzymy i będziemy budować od nowa” – wyjaśniła. Podkreśliła, że doprowadzić może do totalnego chaosu.

Zadeklarowała, że chce zmieniać swoją partię. – Będę dążyć do tego, aby PO była otwartą na tych, co mają dobry pomysł na Polskę i chcą służyć Polsce – zapowiedziała.

Nerwy po południu i spotkanie „w cztery oczy” z Kaczyńskim. W końcu rzecznik PiS ucina spekulacje: Szydło kandydatem na premiera

Komitet polityczny PiS zdecydował, że kandydatem partii na premiera jest Beata Szydło – poinformowała Elżbieta Witek, rzecznik prasowy PiS. Od...

zobacz więcej

Apel do Kaczyńskiego

Zaapelowała także do Jarosława Kaczyńskiego, aby stanął na czele rządu. – Powinien się nie bać wziąć odpowiedzialność za decyzje, które będzie podejmował. Desygnowano Beatę Szydło na premiera, a z tylnego siedzenia, tak jak przewidywałam, będą dyspozycje płynęły od jej zwierzchnika. Tak nie może być – mówiła szefowa rządu. Przekonywała, że w takiej konfiguracji nie Jarosław Kaczyński będzie odpowiadał przed Trybunałem Stanu tylko Beata Szydło jako premier.

– Mówię o tym, który tak naprawdę będzie rządził krajem. Tu musi być pełna odpowiedzialność. To jedyna rzecz o jaką apeluję do prezesa. Jeśli taka jest wola i zgoda pani przyszłej premier na to, że będzie jednak mimo wszystko miała swojego zwierzchnika, to uważam, że będzie jej bardzo trudno – oceniła.


Obejrzyj cały program „Dziś wieczorem” TVP1

źródło:
Zobacz więcej