RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Cios w narkogangsterów z Mazowsza. Wytwarzali amfetaminę w domowym laboratorium

Zlikwidowana fabryka amfetaminy, plantacja konopi indyjskich, odkrycie magazynu ze 100 kg tytoniu i przejęcie 20 kg amfetaminy – to rezultat uderzenia policji w gang narkotykowy działający na terenie woj. mazowieckiego. Zatrzymano sześć osób, cztery z nich zostały aresztowane.

Polska na przemytniczym szlaku. Zobacz, którędy szmugluje się narkotyki

Narkotykowa mapa świata opracowana przez UNODC, agendę ONZ, pokazuje którędy szmuglowane są różnego rodzaju narkotyki. Według raportu przemytnicy...

zobacz więcej

Od kilku miesięcy śledczy ze stołecznej Prokuratury Apelacyjnej prowadzą śledztwo w sprawie działalności na Mazowszu zorganizowanej grupy przestępczej, współpracującej ze stołecznymi gangami. Rozpracowanie bandy było możliwe dzięki zeznaniom skruszonych przestępców. To dzięki nim ustalono, kto zajmuje się produkcją i handlem narkotykami oraz nielegalnym tytoniem.

Likwidacja laboratorium

Policjanci radomskiego Centralnego Biura Śledczego Policji wkroczyli do kilku mieszkań i posesji na terenie woj. mazowieckiego. Zatrzymali sześć osób. W czasie akcji znaleźli ponad 16 kg amfetaminy w proszku oraz około 4 litry w płynie. Ponadto natrafili na działającą fabrykę tego narkotyku. W „laboratorium” zabezpieczyli sprzęt i odczynniki służące do produkcji amfetaminy.

Inna grupa funkcjonariuszy trafiła na plantację marihuany. Była dosyć skromna, bo liczyła tylko 55 krzaków. W jednym z magazynów odkryto ponad 100 kg tytoniu. Cztery osoby zostały aresztowane na trzy miesiące.

Stragan z oscypkami i… amfetaminą. Wpadka sprzedawcy z Krupówek

Sprzedawca oscypków z Zakopanego handlował nie tylko regionalnymi specjałami. Na jego stoisku na Krupówkach policjanci znaleźli także amfetaminę i...

zobacz więcej

Trawka i tytoń, wypierają amfetaminę

W ubiegłym roku policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali 14 laboratoriów narkotyków syntetycznych oraz 188 profesjonalnie zorganizowanych plantacji konopi indyjskich. O ile liczba fabryczek amfetaminy co roku spada, to znacznie rośnie liczba plantacji marihuany i nielegalnych manufaktur produkujących papierosy.

źródło:
Zobacz więcej