RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Robert Leszczyński pochowany na Powązkach

Na warszawskich Powązkach został pochowany Robert Leszczyński. Uroczystość miała charakter świecki. Dziennikarza żegnała rodzina i przyjaciele. Wstępna sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci Leszczyńskiego była niewydolność wielonarządowa. Miał 48 lat.

Czy ktoś przyczynił się do śmierci Roberta Leszczyńskiego? Sekcja zwłok w środę

zobacz więcej

Robert Leszczyński zmarł 1 kwietnia w swoim mieszkaniu na Mokotowie. Śledczy czekają na wyniki badań toksykologicznych, jednak wstępna sekcja zwłok wskazuje na niewydolność wielonarządową. Jego pogrzeb odbył się na warszawskim cmentarzu powązkowskim. Uroczystość miała charakter świecki. Leszczyńskiego żegnała rodzina i przyjaciele.

Muzyka i polityka

Leszczyński urodził się 10 lutego 1967 r. w Olecku na wschodnich krańcach Pojezierza Mazurskiego. Był szanowanym krytykiem muzycznym. Sławę zyskał jako juror programu „Idol”. W 2006 r. został redaktorem naczelnym miesięcznika „Laif”, a w latach 2007-2010 był kierownikiem działu Kultura w tygodniku „Wprost”. Leszczyński w swojej karierze przeprowadził wywiady z czołowymi muzykami, m.in. z zespołami Metallica, Pearl Jam czy z Iggym Popem.

Angażował się również w politykę. W 2005 r. był jednym z twórców Partii Demokratycznej. W 2011 r. był twarzą powstającego stowarzyszenia Ruch Poparcia Palikota. Po przekształceniu ugrupowania w Twój Ruch został członkiem nowej partii. Bezskutecznie kandydował w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 r.

źródło:
Zobacz więcej